Station | Arriving | Halt | Departure | PF |
---|---|---|---|---|
HOWRAH JN | --------- | Start | 17:45 | 9 |
BARDDHAMAN JN | 19:05 | 5 mins | 19:10 | 2 |
DURGAPUR | 19:52 | 2 mins | 19:54 | 3 |
ASANSOL JN | 20:35 | 5 mins | 20:40 | 4 |
DHANBAD JN | 22:17 | 5 mins | 22:22 | 3 |
GOMOH JN | 22:52 | 5 mins | 22:57 | 3 |
PARASNATH | 23:10 | 2 mins | 23:12 | 3 |
KODERMA | 00:10 | 2 mins | 00:12 | 4 |
GAYA JN | 01:45 | 5 mins | 01:50 | 1 |
ANUGRAHA NARAYAN ROAD | 02:33 | 2 mins | 02:35 | 2 |
DEHRI ON SONE | 02:51 | 2 mins | 02:53 | 2 |
SASARAM | 03:04 | 2 mins | 03:06 | 2 |
BHABUA ROAD | 03:37 | 2 mins | 03:39 | 2 |
PT DEEN DAYAL UPADHYAYA JN | 04:50 | 10 mins | 05:00 | 6 |
CHUNAR | 05:42 | 2 mins | 05:44 | 3 |
MIRZAPUR | 06:08 | 5 mins | 06:13 | 3 |
VINDHYACHAL | 06:24 | 2 mins | 06:26 | 3 |
ALAHABAD CHHEOKI JN | 07:30 | 5 mins | 07:35 | 2 |
SHANKARGARH | 08:25 | 1 min | 08:26 | 1 |
DABHAURA | 09:34 | 1 min | 09:35 | 1 |
MANIKPUR JN | 09:55 | 5 mins | 10:00 | 1 |
SATNA | 11:10 | 10 mins | 11:20 | 1 |
MAIHAR | 11:48 | 2 mins | 11:50 | 2 |
KATNI MURWARA | 12:50 | 25 mins | 13:15 | 1 |
DAMOH | 14:35 | 5 mins | 14:40 | 1 |
PATHARIA | 15:03 | 2 mins | 15:05 | 1 |
SAUGOR | 15:50 | 5 mins | 15:55 | 2 |
KHURAI | 16:48 | 2 mins | 16:50 | 1 |
BINA JN | 18:05 | 5 mins | 18:10 | 2 |
GANJ BASODA | 18:44 | 1 min | 18:45 | 2 |
VIDISHA | 19:13 | 2 mins | 19:15 | 3 |
BHOPAL JN | 20:15 | 10 mins | 20:25 | 4 |
SHUJALPUR | 21:55 | 2 mins | 21:57 | 1 |
UJJAIN JN | 23:35 | 20 mins | 23:55 | 6 |
DEWAS | 00:48 | 2 mins | 00:50 | 1 |
INDORE JN BG | 01:35 | End | --------- | 4 |